DSP'de 'Cumhur İttifakı' eleştirisine ihraç kararı

Geçtiğimiz aylarda polemikhaber.com'a konuşan DSP lideri Önder Aksakal ve parti yönetiminin 'Cumhur İttifakı'na destek verdiği gerekçesiyle eleştiride bulunan 9 kişiden 3’ü ihraç edildi.

Gündem 11.07.2021, 10:10
DSP'de 'Cumhur İttifakı' eleştirisine ihraç kararı

Demokratik Sol Parti’de (DSP) parti yönetimini "Cumhur İttifakı'na destek verildiğini" belirterek eleştiren bir açıklama yapan 9 kişiden 3’ü ihraç edildi. İhraç edilenlerden eski Genel Sekreter, PM üyesi Kenan Üşenmez, “DSP’yi sokakta bulmadık sokakta da bırakmayacağız. Demokratik solcular her zaman kendisini milletvekili yapma sevdasındakilere karşı olacak. Ecevit’in kemikleri sızlıyor” diye tepki gösterdi.

Merkez Disiplin Kurulu’nda 1’e karşı 6 oyla, Kenan Üşenmez, Nursel Kızılırmak ve Sinan Demirel hakkında ihraç kararı alındı. İhraç sonrası bir açıklama yapan Kenan Üşenmez, “Genel Başkan Önder Aksakal ve parti tüzüğünün kendilerine verdiği yetkiyi Önder Aksakal’ın talimatları doğrultusunda istismar eden Örgüt Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu parti doğrultusundan sapmıştır” dedi.

'AKSAKAL SAĞCI DÜŞÜNCELERİNİ PARTİ KARARI GİBİ SUNUYOR'

ANKA'da yer alan habere göre, karara tepki gösteren Üşenmez, “DSP, Önder Aksakal’ın AKP yandaşlığının aleti haline gelmiştir. Önder Aksakal’ın partinin ezici çoğunluğunun kabul etmediği sağcı düşüncelerini DSP’nin kararları gibi öne sürmesinin önüne geçilmesi, gerçek demokratik solcuların ve Ecevitçilerin görevi ve sorumluluğudur. Parti suçu işleyenler, parti doğrultusunda yürüyenleri ihraç ettiler” diye konuştu.

'MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN KANAL KANAL GEZİP PARTİYİ PAZARLIYORLAR'

Üşenmez’in açıklaması şöyle:

“Biz 6 il başkanı 3 parti yöneticisi ortak açıklama yaptık. Bizim dördümüzü karpuz seçer gibi seçtiler. 4 il başkanı disipline sevk edilmedi Uşak İl Başkanı'na kınama cezası verildi; ben, PM Üyesi Nursel Kızılırmak ve Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel için ihraç kararı verildi. Sefa Aytaç karara şerh koydu. Pazartesi mahkemeye başvuracağız. DSP’yi sokakta bulmadık sokakta da bırakmayacağız. Demokratik solcular her zaman kendisini milletvekili yapma sevdasındakilere karşı olacak. Ecevit’in kemikleri sızlıyor. Milletvekili olabilmek için partiyi ideolojisinden saptırdılar. Önder Aksakal ve Masum Türker kanal kanal gezerek partiyi pazarlamak için ellerinden geleni yapıyor.”

Yorumlar (0)
25
açık