'Dünyanın en yaşlı gazi'sinin oğlu, 30 Ağustos töreninde vefat etti

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesindeki 30 Ağustos kutlamalarında 110 yaşında ölen Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın 86 yaşındaki oğlu Turgut Kaçmaz, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Gündem 30.08.2022, 19:49
'Dünyanın en yaşlı gazi'sinin oğlu, 30 Ağustos töreninde vefat etti

“Dünyanın en yaşlı gazisi" unvanını taşırken 1994 yılında 110 yaşında ölen Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu 86 yaşındaki Turgut Kaçmaz, Kütahya’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni sırasında rahatsızlanarak vefat etti.

ANKA'nın haberine göre, tören devam ederken kalp krizi geçiren Kaçmaz sağlık ekiplerince Altıntaş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ancak hayatını kaybetti.

Törende bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Her daim bu faaliyetlerde bizlerle beraber olan bir amcamızı az önce kaybettik. Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu olan Turgut amcamız Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Kastamonu'da, İnebolu'da her nerede gençlik varsa her nerede gençlerle bir faaliyet varsa hep yanımızdaydı. Bu anlamda günde hemen yanı başımızda ahirete intikaline şahit olduk. Onu özleyeceğiz. Rabbi'm mekanını cennet, makamını ali etsin" dedi.

Yorumlar (0)
23
açık