Ebubekir Sofuoğlu''na soruşturma başlatıldı YÖK''ten de açıklama geldi

Ebubekir Sofuoğlu''na soruşturma başlatıldı YÖK''ten de açıklama geldi Üniversiteleri ''genel eve'' benzeten profesör hakkında soruşturma başlatıldı. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) da şahıs hakkında açıklama yaptı.

Gündem 17.12.2020, 18:14 17.12.2020, 18:14
Ebubekir Sofuoğlu''na soruşturma başlatıldı YÖK''ten de açıklama geldi

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldığı canlı yayın programında akılalmak cümleler sarf etti. 

Sofuoğlu 'Üniversiteleri geneleve' benzetti. Diğer konukların itirazı üzerine ise Sofuoğlu "Gelin ben sizi götürüp gezdireyim" dedi. 

Skandal ifadelerin ardından savcılık da harekete geçti.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Ebubekir Sofuoğlu hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak" suçundan re'sen soruşturma başlattı.

YÖK BAŞKANI: KABUL EDİLEMEZ

Öte yandan YÖK Başkanı Yekta Saraç da skandal ifadelerin sahibi Ebubekir Sofuoğlu ile ilgili açıklama yaptı. Saraç,
üniversiteler içim "Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullanan ve hakkında soruşturma başlatılan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun kullandığı ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirtti. 
Saraç, “Evlatlarımızın okuduğu üniversitelerimizin, zikretmeye bile hicap duyduğumuz mekanlara benzetilmesi ve çok çirkin ifadelerin kullanılması asla kabul edilemez” dedi.
 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu