Elazığ valiliğinden günler sonra ilk açıklama: Soruşturma sürüyor

Fırat Üniversitesi öğrenci Enes Kara'nın intiharından sonra Elazığ valiliğinden günler sonra açıklama geldi.Valilik,konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğine ve salgın  sebebiyle, yürüyüş, miting gibi etkinliklere kısıtlama uygulandığını belirtti.

Gündem 14.01.2022, 17:48
Elazığ valiliğinden günler sonra ilk açıklama:  Soruşturma sürüyor

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın  kaldığı cemaat evinde uğradığı baskılar sonucunda intihar etmesi sonrasında olayla ilgili Elazığ Valiliği’nden açıklama olaydan 4 gün sonra geldi. Valilik, Konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti. 

TEDBİRLERİN İNTİHARLA İLGİSİ YOK

Elazığ Valiliği  yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları kaydetti:

* Fırat Üniversitesi öğrencisi Enes Kara'nın vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma  çok yönlü olarak devam etmektedir.

* Öte yandan son günlerde bazı yayın organlarında yer alan haberler üzerine açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

* Valiliğimiz tarafından Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında ilgili kanunlara dayanarak, 08.02.2021 tarihinden itibaren 15 gün süreyle, kararda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere, açık hava toplantısı, yürüyüş miting ve benzeri etkinlikler için kısıtlama tedbirleri uygulaması kararlaştırılmıştır.

* Tedbir kararları Covid-19 salgını kapsamında düzenli olarak alınmakta olup, bahse konu intihar olayı ile ilgisi bulunmamaktadır.

Yorumlar (0)
25
açık