'Enerji krizi'nde çok konuşulacak iddia: Para ödenmediği için...

İran'nın teknik arıza nedeniyle gaz akışını 10 gün kesmesiyle enerjide sıkıntılar baş gösterirken gazeteci Cüneyt Özdemir'den çok konuşulacak bir iddia geldi. Sanayicilerle konuştuğunu belirten Özdemir, "İran'ın arıza sebebiyle değil, Türkiye'nin doğal gaz parasını ödemediği için kesinti yaptığı"nı öne sürdü.

Gündem 25.01.2022, 04:38 25.01.2022, 00:01
'Enerji krizi'nde çok konuşulacak iddia: Para ödenmediği için...

İran, geçtiğimiz perşembe günü teknik arıza gerekçesiyle Türkiye'ye gaz arzını durduracağını açıklaması enerji krizine neden oldu. Yaklaşık 10 gün süreceği bildirilen kesintinin ardından BOTAŞ, sanayide kullanılan doğal gaz tüketimine sınırlama getirdi. İran teknik arıza dedi ama kesintiyle ilgili farklı iddialar var. Bu iddialardan birini gazeteci Cüneyt Özdemir dile getirdi. Sanayicilerle konuştuğunu belirten Cüneyt Özdemir 'Şimdiye kadar böyle bir şeye hiç tanık olmadıklarını, fabrikaların kapanmaya başladığını' söylediklerini aktardı.

Cüneyt Özdemir'in kesintinin 'gerçek' sebebine ilişkin iddiası ise hayli konuşulacak. Özdemir, İran'ın arıza sebebiyle değil, Türkiye doğal gaz parasını ödemediği için kesinti yaptığını öne sürdü.

Yorumlar (0)
22
açık