Enes Kanter'den bir skandal daha! NATO'ya 'Erdoğan' çağrısı

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının üzerine basarak video paylaşan Enes Kanter, yeni bir skandala imza attı. Çirkin fotoğraf olayının ardından tepki toplayan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in manevi oğlu Kanter, bu kez de Time dergisinde "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO'yu sindirmesine izin vermeyin" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Gündem 29.05.2022, 16:57
Enes Kanter'den bir skandal daha! NATO'ya 'Erdoğan' çağrısı

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, ABD'de Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini ayaklarının altına aldığı bir video paylaşan Kanter, Time dergisindeki yazısında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik ihtimalleri üzerinden karalama kampanyasına girişti.

NATO'YA ÇAĞRIDA BULUNDU

Kanter, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO'yu sindirmesine izin vermeyin" başlıklı yazısında, iki İskandinav ülkesinin, Türkiye'nin "kavgacı muamelesiyle" karşılaştığını öne sürdü. Türkiye, bu ülkelerden terör örgütleriyle aralarına mesafe koymasını yüksek sesle dile getiriyor.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'YI SAVUNDU

Söz konusu yazıda açıkça İsveç ve Finlandiya'yı savunduğu görülen Fetö'cü Kanter, "Daha güvenli bir dünya arayışıyla NATO'ya katılmaya çalışıyorlar" dedi.

NATO ÜLKELERİNE SKANDAL ANKARA ÇAĞRISI

Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayıcı sözler sarf ederek, "NATO'nun bu tür talepleri kabul etmemesi gerektiğini ne kadar vurgulasam az" ifadesini kullandı. NATO konusunda Türkiye karşıtı görüşlerini sürdüren Kanter, ABD ve diğer NATO üyesi ülkelerden Ankara'nın karşısında "birlik olmasını" istedi.

Yorumlar (0)
22
açık