Enginyurt'tan Nebati'ye hatırlatma: Hani haramdı...

DP'li Cemal Enginyurt 16 seviyesine yaklaşan dolar karşısında AK Parti’ye ve Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye yüklendi. Enginyurt, ayrıca faizin haram olduğunu hükümete hatırlattı.

Gündem 17.05.2022, 13:16 17.05.2022, 14:34
Enginyurt'tan Nebati'ye hatırlatma: Hani haramdı...

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, milyarlarca dolar piyasaya sürmesine rağmen durdurulamayan dolar kuru karşısında Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye göndermeler yaptı.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla artan dolar kurunun Türkiye’nin faiz ödemelerini artırdığının altını çizdi. Enginyurt  “Her geçen saniye Hazine’nin ödeyeceği faiz artıyor" diye yazarken AK Parti yönetimine "hani faiz haramdı”  hatırlatmasını yaptı.

'HANİ FAİZ HARAMDI'

Enginyurt Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye de “Işıltı göremediğim Nurettin Nebati, Ses versen diyorum.” sözleriye seslendi.

Cemal Enginyurt paylaşımında şu ifadelerde bulundu:

Dolar 15.5 rakamını da geçti. Düştüğünde halay çekip oynayanlar! Ekranlardan dalga geçerek, muhalefete çemkirenler! Ses verseniz diyorum. Işıltı göremediğim Nurettin Nebati, Ses versen diyorum. Zira Hazinenin ödeyeceği FAİZ, her saniye artıyor. Hani FAİZ HARAMDI?

Yorumlar (0)
21
açık