Erbaş'ın skandalları bitmiyor: Bu sefer eşi!

Son dönemde Diyanet'te Ali Erbaş ile ilgili iddialar gündemdeki yerini korurken bir skandal da “hanımefendi” olarak anılan il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında “bilgi alan” Başkan Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş'tan geldi. Seher Erbaş, ziyaret sırasında çantasını koruma polisine taşıtması gözlerden kaçmadı.

Gündem 20.06.2022, 06:50
Erbaş'ın skandalları bitmiyor: Bu sefer eşi!

Seher Erbaş’a, Diyanet içinde “Hanımefendi” şeklinde hitap edildiğini, il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ettiğini, çalışmalar hakkında “bilgi aldığını”, “ramazan ayında padişahın huzurunda yapılan tefsir dersleri” olarak bilinen huzur dersleri adıyla dersler verdiğini gündeme gelmişti. 

ÇANTASINI KORUMA POLİSİ TAŞIDI

Erbaş, bu kez koruma polisiyle gündeme geldi. Ziyaretlerine devam eden Erbaş’ın çantasını polis korumasının taşıması dikkat çekti. Ziyaretlerden paylaşılan görsellerde, Erbaş’ın çeşitli tarihlerde gerçekleştirdiği kurum ziyaretlerinde ya da yürüdüğü sırada çantasının, yanındaki koruma polisi tarafından taşıdığı görülüyor. Söz konusu görüntülerin, Diyanet personeli arasında da tepkilere neden olduğu öğrenildi.

Erbaş’ın ayrıca ziyaretlerde, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı logolu eşyaları “hediye etmesi” de dikkat çekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy da polis korumasının kendisine şemsiye tutması ile tepki çekmişti. Anıtkabir’de Bülent Ersoy’a şemsiye tutan komutan ise bu nedenle görevden alınmıştı. 

Yorumlar (0)
23
açık