Erdoğan'a kötü haber! AK Parti'yi sarsacak büyük kopuş

Avrasya Araştırma'nın ülkedeki genel gündemle ilgili yaptığı değerlendirmede, AK Parti'nin şubat ayında büyük kopuşlarla karşı karşıya kalağı ortaya çıktı.

Gündem 01.02.2022, 08:23 01.02.2022, 19:50
Erdoğan'a kötü haber! AK Parti'yi sarsacak büyük kopuş

Ekonomideki gidişat ve vatandaşın alım gücü gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor. Dolar kuru 13.4 liranın üstüne çıkarken, Avro da 15 lirayı aştı. Çarşı pazarda zamlar da dur durak bilmiyor.  Ayçiçek yağı, şeker, un, çay ve diğer temel gıda ürünleri zamların başını çekiyor.

VATANDAŞ DERTLİ

Vatandaşlar ise ekonomideki kötü gidişattan hükümeti sorumlu tutuyor. Yayınlanan son anketler AK Parti ve  MHP'nin ciddi oranda oy kaybettiğini gösteriyor. Anketlerde AK Parti yüzde 30-35'leri görürken MHP'nin oy oranı ise yüzde 8-9 bandında gözüküyor.

AK PARTİ'DE KOPUŞLAR

Kulisler ise Şubat ayı haberleri ile hareketlenmeye başladı. Kulislerde Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz'ın 'AK Parti'de şubat ayında çok büyük kopuşlar olacak' sözleri konuşulmaya başlandı.

'AK PARTİ KARANLIK DÖNEMDEN GEÇECEK'

Hatırlanacağı üzere Özkiraz AK Parti'nin Şubat-Mart aylarında ciddi oy kaybedeceğini ifade etmişti. Şubat Mart aylarının AK Parti için karanlık bir dönem olacağının altını çizmişti. Ve AK Parti'de bu dönemde ciddi kopuşlar olacağını sözlerine eklemişti.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu