Erdoğan Bayraktar: Mancınıkla atıldık

Erdoğan Bayraktar: Mancınıkla atıldık 17-25 Aralık sürecinde istifa etmek zorunda kalan eski Şehircilik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, twitter''dan manidar bir paylaşım yaptı. Bayraktar, “Biz ilçe teşkilatlarında çalışarak, elektrik direklerine bayrak asarak partili olduk. Sonunda mancınıkla atıldık" dedi.

Gündem 29.12.2020, 15:28 29.12.2020, 15:28
 Erdoğan Bayraktar: Mancınıkla atıldık

Uzun süredir kamuoyunun önüne çıkmayan Eski Şehircilik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, sosyal medya hesabından ilginiç açıklamalarda bulundu.

"BABANIZ SAYESİNDE BİZLERE HORUZLUK YAPTINIZ"

"Biz ilçe teşkilatlarında çalışarak, elektrik direklerine bayrak asarak partili olduk” diyen Bayraktar, “Sonunda mancınıkla atıldık. Siz ise; zekanız, eğitiminiz ve babanız sayesinde bizlere horozluk yaptınız. Şimdi ise ‘parti’nizin başındasınız. Tıpkı ateşin üstündeki kazan gibi. Hadi bakalım, hadi!” diye yazdı.

BAYRAKTAR, ERDOĞAN’I İSTİFAYA ÇAĞIRMIŞTI

17/25 Aralık sürecinde aralarında Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonda 24 kişi tutuklanmıştı. 
Ardından Bayraktar, Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bir televizyon kanalına bağlanarak canlı yayında istifasını duyuran Bayraktar, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan’ın (Recep Tayyip Erdoğan) istediği bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir. Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle ‘istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız’ şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü sayın Başbakan’ın onayıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.”

ERDOĞAN'A YAKIN BİR İSİMDİ

61. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan ancak 17 Aralık Operasyonu patlak verince istifa eden Erdoğan Bayraktar, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a belediye başkanlığından beri yakın olan isimlerden biriydi. İstanbul Büyükşehir ve Eminönü belediyelerinde Belediye Meclis Üyeliği, KİPTAŞ'ta Genel Müdürlük görevinde bulundu. ABD'de yabancı dil ve inşaat teknolojileri eğitimi aldı. Avrupa'nın değişik ülkelerinde eğitim ve seminerlere katıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar AŞ'de Genel Müdürlük, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yaptı.
 

Yorumlar (0)
23
açık