Erdoğan: Bizler söz verdik mi tutarız

İzmir'de Deprem Konutları Teslim Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dakikalar içinde arama - kurtarma, saatler içinde yardım, günler içinde enkaz kaldırma faaliyetlerini başlatabiliyoruz" dedi.

Gündem 26.11.2021, 14:35 26.11.2021, 14:39
Erdoğan: Bizler söz verdik mi tutarız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de Deprem Konutları Teslim Töreni’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Pek çok yerde yaşanan afetlerin ardından aylarca kendilerine uzanacak yardım bekleyen insanların bulunduğunu biliyoruz. Biz ise dakikalar içinde arama - kurtarma, saatler içinde yardım, günler içinde enkaz kaldırma faaliyetlerini başlatabiliyoruz. Yılı dolmadan da yıkılanların yerine yenisini inşa edebiliyoruz.

İzmir’de de bu mekanizmayı işlettik. Depremzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz çalıştık, çabaladık, hiç kimseyi aç bırakmadık, açıkta bırakmadık, çaresiz bırakmadık.  Kaybettikleri canların ve yıkılan evlerinin acısını yaşayan vatandaşlarımızı iaşe peşinde ilave sıkıntılara sokmadan her meselelerini çözdük. Daha önce nasıl Elazığ ve Malatya’da bir yıl gibi kısa bir sürede yıkılanların yerine daha iyisini inşa ettiysek İzmir’de de aynısını yaptık.

Bugün sözümüzü tutuyor ve ilk etap konut ve dükkânları depremzedelere teslim ediyoruz. Bizler AK Partiyiz, bizler söz veririz sözümüzü tutarız."

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu