Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Kardeşlerimizin yanında olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un 5. yıldönümü nedeniyle yaptığı Ulusa Sesleniş konuşmasında "Biz sadece kendimiz için ne istiyorsak dostlarımız için de aynısını istiyoruz. İnşallah Afganistan'da ve başka yerlerde aynı hakkaniyetli duruşla kardeşlerimizin yanında olacağız" diye konuştu.

Gündem 16.07.2021, 07:16
Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Kardeşlerimizin yanında olacağız

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümü sebebiyle Ulusa Sesleniş konuşması yaptı.

Afganistan'a ilişkin açıklamalarda da bulunan Erdoğan, ''Bizim sadece ve sadece tüm insanlık adına dile getirdiğimiz hak ve adalet taleplerini kendilerininki gibi siyasi riyakarlık olarak görenler, mazlumların sesi, soluğu, umudu haline gelmemizi kavrayamadılar'' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, "Biz sadece kendimiz için ne istiyorsak tüm coğrafyamız, dostlarımız, tüm insanlık için de aynısını istiyoruz. Dün Suriye'de bunu yaptık, Libya'da, Karabağ'da bunu yaptık. Yarın da inşallah Afganistan'da ve başka yerlerde aynı hakkaniyetli duruşla kardeşlerimizin yanında olacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
açık