Erdoğan'dan Kaftancıoğlu'na: Zaten kendisi bir DHKP-C militanı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan, Boğaziçi protestolarına destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu DHKP-C militanı olmakla suçladı.

Gündem 08.01.2021, 18:10
Erdoğan'dan Kaftancıoğlu'na: Zaten kendisi bir DHKP-C militanı

Erdoğan Cuma namazı çıkışı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

*Arkadaşlar ben öğrencilerle neden görüşeyim, öğrenciler bence işin içinde değil. Bu işin içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan, işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada, zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır. 

*Bir başka siyasi yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır, yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neyi amirse Melih Bey de buna göre buraya atanmıştır. Geçmişe baktığımızda da bu üniversitenin içinde yetişmiş bir arkadaşımızdır. Buraya gelmeden önce ki üniversitede kendi ilgi alanıyla yetişmiş olduğu alanlar vardır.  YÖK'ün şahsıma teklif edilmiş bu 9 isim içerisinden de bana yasaların vermiş olduğu yetkiyle Melih Beyi rektör olarak seçtik, Boğaziçi'ne layık gördük. Melih Beyin çok çok başarılı olacağına inanıyorum.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu