Erdoğan'dan yeni polemik: Okmeydanı'na abdestsiz ve sarhoş girilemiyordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Geleneksel Sporlar Tesisi'nin açılışında yaptığı konuşmada Osmanlı döneminde askerlerin talim yaptığı Okmeydanı hakkında ''Abdestsiz ve sarhoş girilemiyordu'' ifadelerini kullandı.

Gündem 12.01.2021, 13:16 12.01.2021, 13:25
Erdoğan'dan yeni polemik: Okmeydanı'na abdestsiz ve sarhoş girilemiyordu

ERDOĞAN YENİ POLEMİK BAŞLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faaliyete 1,5 yıl önce geçirilen Ankara Geleneksel Sporlar Tesisi'nin açılışında yaptığı konuşmada gündeme dair açıklamalarda da bulunurken geleneksel sporlar üzerinden yaptığı konuşmada bir polemik başlattı.

İSİM VERMEDEN CHP ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, açılış konuşmasında isim vermeden CHP'yi eleştirirken yabancı devlet başkanlarının karşılanma törenlerinde muhafız alayına bağlı birliğin yer almasını istediğini fakat buna karşı çıkıldığını belirtti.

ERDOĞAN: AYNI ZİHNİYET BUNU DA ELEŞTİRECEK

''Tabi bunları da iyi eleştirecek kadar tarih, kültür, medeniyet yoksunu, hatta düşmanı kişiler bundan rahatsız oldu'' diyen Erdoğan, ''Aynı zihniyet muhtemelen bu tesisi de eleştirecek. Varsın eleştirisinden biz işimize bakalım'' dedi.

''ABDESTSİZ VE SARHOŞ GİRİLEMİYORDU''

Erdoğan ayrıca askerlerin talim yaptığı ve ismini okların atılmasından alan Okmeydanı hakkında da konuşurken doğup büyüdüğü yer olduğu hatırlatması da yaptı. Öte yandan bunun tesadüf olmadığını da belirten Erdoğan, ''Osmanlı döneminde Okmeydanı’na abdestsiz ve sarhoş girilemiyordu'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu