Erdoğan 'dünya çapında bir şaheser' demişti: İstanbul Havalimanı'nda protesto

Yoğun kar yağışına teslim olan İstanbul'da, çok sayıda turist uçuşların iptal edilmesi nedeniyle mahsur kaldı. Turistler, "We need hotel" (Otele ihtiyacımız var) sloganları atarak tepkilerini belirtti.

Gündem 25.01.2022, 15:19 25.01.2022, 16:05
Erdoğan 'dünya çapında bir şaheser' demişti: İstanbul Havalimanı'nda protesto

Hava şartları ve pistlerin durumundan dolayı tüm uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı'nda geceyi geçirmek durumunda kalan yüzlerce yolcu için firma yetkilileri karton ve sandviç dağıtırken, bugün ortaya çıkan bir video ise sosyal medyada gündem oldu.

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ ANLAR YAŞANDI

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı tüm uçuşların durduğunu açıklamıştı.

Bugün ise THY İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşlarını gece 00.00’a kadar durdurdu.
Çok sayıda yurttaş  ve yabancı turist İstanbul'da mahsur kaldı. Konaklama ihtiyacı ise en önemli sorun oldu. Özellikle yabancı turistler mağduriyetleri nedeniyle otel ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etti. 
İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalan turistler "We need hotel" (Otele ihtiyacımız var) sloganları attı. Turistlerin protestosu nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda ilginç anlar yaşandı. 

ERDOĞAN: DÜNYA ÇAPINDA ŞAHESER OLAN HAVALİMANIMIZ 2023 HEDEFLERİNİN SEMBOLLERİNDEN BİRİDİR

İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018'de hizmete girdi. 
AKP'nin dünyanın en büyük havalimanı olarak sunduğu İstanbul Havalimanı hakkında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 3. pistin hizmete girişi sırasında, "İnşaat süresinden kapasitesine kadar gerçek anlamda dünya çapında bir şaheser olan bu havalimanımız, Türkiye'nin 2023 hedeflerinin sembollerinden biridir."  demişti. 

BAZI YURTTAŞLAR GECEYİ CAMİLERDE GEÇİRDİ

İstanbul'da yollarda mahsur kalanlar otel sahiplerinin kar yağışını fırsata çevirdiğini söyledi. Arnavutköy'de bazı otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euroya kadar çıkan fiyat istedikleri iddia edildi. Kalacak yer bulamayan bazı yurttaşlar geceyi camilerde geçirdi.

Yorumlar (0)
23
açık