Erdoğan duyurdu! Selden etkilenen kentler afet bölgesi ilan edildi

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden etkilenen bölgelerin AFAD tarafından "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıkladı.

Gündem 26.07.2021, 16:26 26.07.2021, 17:13
Erdoğan duyurdu! Selden etkilenen kentler afet bölgesi ilan edildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce, Rize ve Artvin'de sel felaketinden etkilenen bölgelerin ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; sel felaketinden etkilenen Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Uğurlu ve çevre köylerinin; Rize’nin Güneysu ilçesi ile Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy ve Madenli beldeleri ve köylerinin; Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ve çevre köylerinin; Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi ve çevre köylerinin; Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçelerinin; Artvin’in Arhavi ve Murgul ilçelerinin, AFAD tarafından ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edildiğini açıkladı.

"TÜM ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Erdoğan, "Rize, Artvin ve Düzce illerimizde meydana gelen sel felaketinin yol açtığı yıkımı ortadan kaldırmak, yaraları sarmak için gereken tüm adımları atmaya devam ediyoruz. Emek veren ilgili tüm kurumlarımıza, tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

VERGİ ERTELEMESİ UYGULANACAK  

Afet bölgesi ilan edilen bölgelerde vergi ertelemesi uygulanacak. Esnafın SGK prim ödemeleri de ertelenecek, Eşya zararlarının karşılanması için yurttaşlara yardım yapılacak. Esnaf kredilerinin geri ödemeleri ertelenecek, acil destek paketi hazırlanacak. İşyeri ve araç zararlarının karşılanması için destek sağlanacak.

Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur