Erdoğan 'fakirim' demişti: Halk öyle düşünmüyor

MetroPoll kurucusu Özer Sencar, Haziran 2021 araştırmasında "AK Parti zenginlerin partisi mi yoksa yoksulların Partisi mi?” sorusunun sorulduğunu ve seçmenlerin yüzde 55'inin AK Parti'nin zenginlerin partisi olduğunu söylediğini açıkladı.

Gündem 07.06.2022, 12:50 07.06.2022, 13:35
Erdoğan 'fakirim' demişti: Halk öyle düşünmüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, Kızılcahamam’daki AKP 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında yaptığı konuşmada, kendisine ve partisine yönelik eleştirilere yanıt vermişti. Erdoğan, "Aslını inkâr eden haramzadeler her gün başka bir kılığa bürünebilir, başka dille konuşabilir. Kimse bizden böyle bir tavır, üslup, kişilik sergilememizi beklemesin. Bu fakir kendini bildi bileli böyledir. Değişmedi, değişmeyecektir" sözleriyle yanıt verdi.

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, "AK Parti kimin partisi" anketini paylaştı. Buna göre katılımcılara, “AK Parti zenginlerin partisi mi yoksa yoksulların partisi mi?” sorusu yöneltildi. 

KATILIMCILARIN ÇOĞUNLUĞUNA GÖRE AK PARTİ ZENGİNLERİN PARTİSİ

Bu soruya katılanların yüzde 55'lik kısmı "Zenginlerin ve ayrıcalıklı kişilerin partisidir" yanıtını verdi.

"Yoksulların partisidir" diyenlerin oranı yüzde 31.9, "Fikrim yok" diyenlerin oranı ise yüzde 13.1'de kaldı.

MetroPoll kurucusu Özer Sencar yaptığı paylaşımda, "Haziran 2021 araştırmasında sorduğumuz "AK Parti zenginlerin partisi mi yoksa yoksulların Partisi mi?” sorusuna seçmenlerin yüzde 55 zenginlerin partisi olduğunu söylüyor" ifadeleriyle sonucu açıkladı.

Yorumlar (0)
22
açık