Erdoğan ile Arnavut gazeteci arasında ilginç diyalog: Ters köşe yapmaya çalışıyorsun

Arnavutluk ziyaretinde ülke Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Arnavut bir gazetecinin sorduğu soru damga vurdu. Türkiye'nin, Arnavutluk'a yaptığı yatırımları anımsatarak alınan borçların belli bir seviyesinin olup olmadığını soran gazeteciye Erdoğan, gülerek "Bizi ters köşe yapmak istiyorsun galiba" diyerek yanıt verdi.

Gündem 18.01.2022, 05:14
Erdoğan ile Arnavut gazeteci arasında ilginç diyalog: Ters köşe yapmaya çalışıyorsun

Arnavutluk'ta temaslarda bulunmak üzere ülkeye ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, Arnavut bir gazeteci tarafından sorulan soru damga vurdu.


© Cumhurbaşkanlığı | Erdoğan, Arnavutluk ziyaretinde....

ARNAVUT GAZETECİDEN 'KARŞILIK' SORUSU

Gazeteci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği soruda, "İlk sorum sayın Erdoğan'a. Arnavutluk'a verdiğiniz destek, hiç kimsenin verdiği destekle kıyaslanamaz. Acaba Avrupa Birliği, sizin verdiğiniz bu destekten dolayı endişelenmeli midir? Sizin bu yatırımlar sonucunda bir kazancınız var mı? Geride bir şey kalır mı? Bence kardeşten alınan borçların da belli bir seviyesi olması lazım" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'TERS KÖŞE' YANITI

Soru karşısında gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecinin ters köşe yapmaya çalıştığını belirterek, "Öyle bir soru sordun ki futbolda ters köşe diye bir anlayış vardır. Bizi ters köşe yapmak istiyorsun galiba, ama kardeşlik hukuku farklıdır. Kardeşlik hukuku arasında öyle destekler vardır ki bu kardeşliğinizin gereği olur" dedi.


© Cumhurbaşkanlığı | Erdoğan'dan Arnavutluk ziyareti

'BUNUN SORGULAMASI YAPILMAZ'

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı, "Ancak bir diğer ilişki olur ki, o da borçlar hukukuna dayalı olur. Şu anda bizim bu deprem felaketinde yaşanan olay, borçlar hukukuna değil, kardeşlik hukukuna dayalıdır. Biz de kardeşlik hukukuna dayalı olarak eserleri inşa ettik. Tarihi eserlerin inşası da kardeşlik hukukuna dayalı olarak inşa edilmiştir. Buralarda bir şey aramanın bir anlamı yok. Kardeşiz, ne zaman nerede yardım yapılacak bunun sorgulanması da yapılmaz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu