Erdoğan'ın 'sürtük' açıklamasına AK Partili eski vekilden çarpıcı çıkışı: Kim veriyor bu aklı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine yönelik kullandığı 'sürtük' ifadesinin yankıları devam ediyor. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, AK Partili eski bir vekilin durumdan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek "Çok üzgünüm çok… Nereye gidiyoruz böyle? Kim veriyor bu akılları bilmiyorum ki?” dediğini aktardı. 

Gündem 06.06.2022, 08:23 06.06.2022, 15:21
Erdoğan'ın 'sürtük' açıklamasına AK Partili eski vekilden çarpıcı çıkışı: Kim veriyor bu aklı?

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, telefonda görüştüğü “AK Parti”nin eski önemli isimlerinden birinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemlerine katılanlara yönelik kullandığı “sürtük” kelimesini eleştirerek, “Çok üzgünüm çok… Nereye gidiyoruz böyle? Kim veriyor bu akılları bilmiyorum ki?” dediğini aktardı.

Deniz Zeyreki'n yazısından ilgili bölüm şu şekilde: 

“Bu nasıl bir şeydir. Çok üzgünüm çok… Nereye gidiyoruz böyle?” diyen “eski AK Parti”nin önemli isimlerinden olan kişi, Erdoğan'ın Kızılcahamam'daki açıklamasında, “Biz Gezi olaylarında sergiledikleri tutuma yakışan teşhisi koyduk. Biz hep milletimizin diliyle konuştuk. Milletimiz bu vandalları nasıl tanımlıyorsa biz de öyle dedik” ifadeleriyle ilgili de şunları söyledi:

“Sorma, çok üzgünüm. Milleti bu seviyede göstermek doğru değil. Kim veriyor bu akılları bilmiyorum ki? Partide de kimse tasvip etmiyor böyle çıkışları. Cenazeye gidiyorum, pazara gidiyorum. Etrafımızı sarıyorlar. Herkes şikayetçi. İbrahim değildir her halde. O sevmez böyle şeyleri.”

Yorumlar (0)
23
açık