Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Gazi, sopayla kovalardı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nca Tarihi CSO Konser Salonu'nda düzenlenen anma etkinliğine katılan Erdoğan, "Gazi hayatta olsaydı, bunları o partiden sopayla kovalardı." ifadeleriyle Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Gündem 10.11.2021, 13:04
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Gazi, sopayla kovalardı

Erdoğan, Atatürk'ü anma etkinliğinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun partisinin dünkü grup toplantısında da dile getirdiği "büyükelçilere Kanal İstanbul mektubu yazdım" sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Gazi hayatta olsaydı, bunları o partiden sopayla kovalardı." dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

- Eğer bu ülkede Gazi'nin siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri mirasına sahip çıkan birisi varsa o da biziz. 

- Atatürk isminin arkasına sığınanlar, Allah aşkına soruyorum ne yapıyorlar? Maalesef kendi ülkeleri ve milletleri aleyhine hangi faaliyet varsa onun değirmenine su taşıyan, garip olmanın ötesinde çarpık bir Atatürk istismarcısı kesimle karşı karşıyayız. 

- Düşünün, bizi gidip Avrupa'ya şikayet edenler bir şey olur mu? Batı'nın büyükelçilerine bizi şikayet edenlerden bir şey olur mu? Mektup yazıp onlara teslim edenlerden bir şey olur mu? Her şey bir yana, sadece son günlerde yaşananlar bile bu çarpıklığın hangi boyutlara vardığını göstermeye yeter. 

- Türkiye bunca güvenlik krizi yaşadı, terör örgütleri saldırdı, sınırları kuşatılmaya çalışıldı, ekonomik tuzaklara maruz kaldı, güya Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu partinin başındaki zatın bunların hiçbiri için yabancı büyükelçilere Türkiye'nin çıkarını korumak adına mektup yazdığını hatta ima yollu bir cümle kurduğunu görmedik, duymadık. Ama ülkenin en büyük yatırımını engellemek için tamamı yanlış, tamamı yalan ifadelerle kendi iş insanlarımızı tehdit ediyor, yetmiyor yabancılara mektup yazıp Türkiye'ye karşı ittifak çağrısı yapıyor. Şayet Gazi hayatta olsaydı, bunları o partiden sopayla kovalardı. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri, partisinin dünkü grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

Büyükelçiliklere yazı yazdım. Eğer Kanal İstanbul'a sizin ülkelerinizden bir şirket, kişi, müteahhit girer ve İstanbul'u talan eder, yağmalarsa o da ağır bedeller ödeyecektir dedim.

'Bizi neden yabancılara şikayet ediyorsun?' diyorlar. Ülkenin çıkarlarını korumak, gözbebeğimiz İstanbul'u korumak ne zamandan beri yabancılara şikayet oldu. Bunu söyleyenler bizim milliyetçiliğimizi asla sorgulayamazlar. Cumhur İttifakı'nın en temel sorunu şu; birisi diyor ki "Ben milliyetçiyim", öbürü diyor ki "Ben her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına alırım." Bunlar koalisyon kurmuşlar. Hiç kimse merak etmesin. Bu ülkenin çıkarlarını koruyacağız, İstanbul'un talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz. 

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur