Erdoğan sözlerini yineledi: Ben ekonomistim!

Batman'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha öncesinde söylediği ve tartışmaların odağı olan "Ben ekonomistim" sözlerini yine söyledi. Erdoğan "Ben ekonomistim. Siz ne kadar kaynak oluşturursanız, devletin kasasından da bir kuruş çıkmaz" dedi.

Gündem 08.11.2021, 10:34 08.11.2021, 11:12
Erdoğan sözlerini yineledi: Ben ekonomistim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında “Bunların kafası basmaz, ben ekonomistim” demiş, bu sözleri çokça tartışılmıştı. İYİ Parti lideri Akşener, “Sayın Erdoğan, Allah'tan ekonomistsin! Olmasaydın, millet olarak ne yapardık bilmiyorum… Gerçekten bu hamlelerin dışında, ekonomiye dair rasyonel bir planınız var mı?” demişti.

Ülke ekonomisinin kötü gidişatına karşın, Erdoğan’ın bu sözleri tepkilere neden olmuş ve o tarihten bu yana muhalefetin, iktidarın ekonomi politikalarına yönelik eleştirisinde kullandığı bir argüman haline gelmişti.

KÜTÜPHANE AÇILIŞINDA GENÇLERLE BULUŞTU

Erdoğan’ın, önceki gün Batman’da Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği gençlerle buluşma programının görüntüleri paylaşıldı. Görüntünün başında Erdoğan’ın teflerle çalınan müziğin eşliğinde kısa yürüyüşüne de yer verildi. 

'BUNLARIN YATIRIM AĞACI YOK, BİZ YATIRIM ÜSTÜNE YATIRIM YAPIYORUZ'

Sözcü'de yer alan habere göre gençlerin sorularını cevaplayan Erdoğan, kendisini yine ekonomist ilan etti:

"Bunların dikili ağacı yok. Biz ise yatırım üzerine yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlar bunları  çıldırtıyor. Üniversitelerimiz bunları çıldırtıyor. Biz şehir hastaneleri yapıyoruz, değil mi? Bu şehir hastaneleri bile bunları rahatsız ediyor. Diyor ki ‘Bunun parasını nereden buldun? Sana ne ya? Ne demek nereden buldun? "

'BEN EKONOMİSTİM'

"Bizim ‘yap-işlet-devret’ diye bir prensibimiz var. Pazarlığımızı yaparız, 15 sene, 20 sene belki daha fazla, bu şehir hastanesini yaparlar, işletirler ve bu yaptığımız anlaşmaya göre de 15 sene sonra, 20 sene sonra hastaneyi nereye bırakırlar, devlete bırakırlar ve bizim cebimizden de bir kuruş çıkmaz. Bu aslında kaynak oluşturmanın yollarıdır. Ben ekonomistim. Siz ne kadar kaynak oluşturursanız, devletin kasasından da bir kuruş çıkmaz. Yaptığımız bu ama bay Kemal’in kafası bu işlere basmaz, anlamaz bu işlerden."

Yorumlar (0)
17
açık