Erdoğan'a 'bir liralık' dava: Değeri bu çünkü

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Sözde Cumhurbaşkanı' çıkışının yankıları sürüyor... Kılıçdaroğlu, bu tanımlamasından dolayı kendisine bir milyonluk tazminat davası açan Erdoğan'a bir liralık dava ile karşılık vereceğini söyledi.

Gündem 12.01.2021, 12:37 12.01.2021, 16:59
Erdoğan'a 'bir liralık' dava: Değeri bu çünkü

Partisinin meclis toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

*Kısır tartışmaların ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını herkesin çok iyi bilmesi lazım. İktidarın bize teşekkür etmesi lazım. 'Çözümü de ürettin teşekkür ederim' demesi lazım. Saray'ın gündemi ile gerçek gündem birbirinden farklı!

"TÜRKİYE'DE DERİN BİR YARILMA VAR"

*Sorunlarımız var. Siyaset kurumunun temel görevi sorunları tespit etmek ve çözüm üretmektir. Türkiye'de derin bir yarılma var. Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum sen yapay gündemlerle bu sorun çözülür diyorsan oturup tartışalım. İşsizliği, yoksulluğu çözeceksen oturup konuşalım. Yapay gündemler ayrı, gerçek gündemler ayrı!

*Beylerin görmediği, bilmediği sorunlarla ilgileniyoruz. Taşeron işçilerin sorunlarını, apartman görevlilerinin sorunlarını dile getiren biziz. Saray iktidarının bize oturup teşekkür etmesi lazım. Taşeron işçilerin, evlere temizliğe giden kadınların sorunlarını dile getiren kim? Biziz. Üniversite öğrencilerinin, işsizlerin sorununu dile getiren kim? Biziz. Esnafın, kahvecinin, kasabın sorunlarını dile getiren kim? Biziz.

*Bütün milletvekillerinin parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'nin sorunlarına kilitlenmeleri gerekir. Bunların yatacak yeri yok, sefaletten de açlıktan da bunlar sorumlular. Devleti çürütmeye başladılar. Liyakat sistemini yok ettiğinizde devlet çürümeye başlar.

*Bir çiftçiyi düşünün. Boğazından kesiyor oğlunu, kızını üniversiteye gönderiyor. O çocuk bitiriyor üniversiteyi. Şimdi işsiz. O annenin babanın dramını bunlar bilmezler! İktidar sahipleri Türkiye gerçekliğinden kopmuş durumdalar. Türkiye gerçekliğinde açlık var açlık! Marketlerin önünde, atılacak meyve sebzeleri toplamak için insanlar sırada bekliyor. Bu memlekette açlık yaşanıyor.

TÜİK ELEŞTİRİSİ

*TÜİK açıklama yapmış, 2021 yılında işsizliğin azaldığını söylüyor. Tam komedi... Yahu siz gerçekleri görmüyor musunuz? Milyonların açlığını, sefaletini görmüyor musunuz? Her yaştan, her eğitim düzeyinden on binlerce işsiz var.

*Hangi Ak Parti Milletvekili çıkıp da TBMM'de esnafın sorunlarını anlattı? Ak Parti’ye, MHP'ye oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum; gün beraber düşünme, dertleri birlikte çözme günüdür. Çöpten yiyecek toplayan kadın bizim vatandaşımız, bizim kardeşimiz.

KAFTANCIOĞLU'NA SAHİP ÇIKTI

*Sen CHP İstanbul İl Başkanı ile uğraşacağına işsizlik sorunuyla uğraşsana.

"DEĞERİ BU ÇÜNKÜ"

*Sözde Cumhurbaşkanı dedim diye çok alınmış. Meclis Başkanından tutun herkes saldırıyor. Acaba bir yapay gündem oluşturwbilir miyiz. Milleti açlığa mahkum eden sensin o yüzden ben 1 paralık tazminat davası açacağım. Değeri bu çünkü.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu