Erdoğan''dan ''''Kılıçdaroğlu''nun adaylık açıklaması'''' değerlendirmesi

Kılıçdaroğlu''nun adaylık açıklamasıyla ilgili konuştu AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu''nun adaylık açıklamasıyla ilgili konuştu.

Gündem 09.12.2020, 13:29 09.12.2020, 13:29
Erdoğan''dan ''''Kılıçdaroğlu''nun adaylık açıklaması'''' değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan’a olan desteğimiz bundan sonra da devam edecek" dedi.

Erdoğan'ın havalimanında düzenlediği basın toplantısından satırbaşları şöyle; 

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIK TARTIŞMASI

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir adım atacağı konusu bu bizim derdimiz değil. Bu onun derdidir. Nitekim yapmış olduğu açıklama da, vermiş olduğu cevap da zaten çok sulandırılmış bir cevaptır. Ve eğer gerçekten böyle bir şey düşünüyorsa bu partisi için de, ülkemiz için de isabetli olur." 

AB’NİN YAPTIRIM ZİRVESİ

"Bu konuda Türkiye’ye yönelik yapılacak herhangi bir yaptırım karar Türkiye’yi çok fazla da ırgalamaz.

AB bize zaten sürekli yaptırım uyguluyor. AB hiçbir zaman verdiği sözü tutmamıştır. 

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in açıklamaları) Aslında sürekli masadan kaçanlar bunlar. Hiçbir zaman bunlar masada durmadılar."

ABD'DE BİDEN DÖNEMİ

"Biden'la yabancı birisi değilim. Biden'la Obama döneminde de gayet iyi tanışan biriyim. Rahatsızlığımda evimde beni ziyaret etmiştir. Dünyada siyaset maalesef çok çirkin ilerliyor. Aklına herhangi bir şey gelen bakıyorsunuz hemen masaya yaptırımı getiriyor. Türkiye ile ABD arasında nasıl bir süreç var. Biz NATO'da beraber değil miyiz? Bunu kendileri de hep itiraf etmişlerdir. 

Bizim silah alımlarıyla ilgili konularda attıkları adımları ve ifadeleri şık bulmuyoruz.Şu anda yaptığımız yapacağım açıklamaları da erken buluyorum. Sayın Biden görevi üstlensin, üstlendikten sonra herhalde oturup bazı şeyleri konuşacağız."

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu