Erdoğan''ın sekiz uçağı varmış!

Erdoğan''ın sekiz uçağı varmış! Cumhurbaşkanlığı''nın bugüne kadar ısrarla yanıt vermekten kaçındığı Cumhurbaşkanlığı''na ait uçakların sayısı ilk kez resmen açıklandı. CHP''li Utku Çakırözer''e yanıt veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı sekiz uçağın bulunduğunu belirtti. Bakanlıklar, Milli Savunma ve Genelkurmay''la uçak sayısının on beş, on altıyı bulduğunu dile getiren CHP''li Çakırözer; "Türkiye, dünyanın en fazla VIP uçağına sahip ülkesi. Böyle bir savurganlık hiçbir yerde yok" dedi. Her uçağın yıllık bakım giderinin, sekiz yüz bin dolar olduğu iddia edildi.

Gündem 05.01.2021, 08:48 05.01.2021, 08:48
Erdoğan''ın sekiz uçağı varmış!

Konuyla ilgili konuşan Utku akırözer şunları söyledi;

*Ülkemiz ekonomik kriz ve salgınla mücadele ederken, bir kişinin kullanımında 8 uçağın bulunmasını israftır, lükstür, savurganlıktır. 8 uçak sadece Cumhurbaşkanı'na tahsisli bulunurken, Bakanlıklar, Genelkurmay, Emniyet'e ait 
VİP uçaklarla birlikte bu sayı 15-16'ları buluyor. 

*İhtiyaç dışı uçaklar satılarak, şu zor dönemde 83 milyon için kullanılmalı. Bu krizde yapılması gereken, VİP uçak sayısını azaltmaktır. Türkiye, dünyanın en fazla VİP uçağına sahip ülkesi. Bu uçak filosunun bakımı için de milyonlarca dolar harcanıyor.
 

Yorumlar (0)
29
açık