Erozyon tehdidine rağmen dolgu çalışmaları başladı

Son günlerde uzmanların 'Karadeniz, kıyı erozyonunun tehdidi altında' uyarıları sürerken Rize Şehir Hastanesi için dolgu çalışmalarının başlatıldığı açıklandı. Rize Valisi Kemal Çenber, dolgu çalışmalarının bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

Gündem 02.02.2022, 12:26 02.02.2022, 12:43
Erozyon tehdidine rağmen dolgu çalışmaları başladı

Rize’de, havalimanı ve lojistik liman projelerinden sonra Şehir Hastanesi de deniz dolgusu üzerine inşa edilecek. Projesi hazırlanan hastaneye gerekli 350 bin metrekare alan için deniz dolgu çalışmalarına başlandı.

Kentte Gündoğdu ve Hamidiye mahalleleri arasındaki sahil bandında yapılacak hastane için yer teslimi gerçekleştirilen firma, dolgu çalışmalarını başlattı. Pazar ilçesindeki taş ocağından günde 800 kamyonu bulacak nakliye ile alınacak yaklaşık 8 milyon ton taş, denize dökülerek, 350 bin metrekare alan kazanılacak. 1 yılda tamamlanması planlanan dolgunun ardından 850 yatak kapasiteli hastane inşaatına geçilecek.

‘DOLGU 1 YILDA BİTECEK’

Rize Valisi Kemal Çeber, Şehir Hastanesi inşaatı için deniz dolgusunun 1 yıl içinde bitirileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: 

“Sonra da hastane inşaatımız yapılacak. Hastane inşaatımızın da projesi hazır. 850 nitelikli yatak kapasiteli, öğretim üyelerimizin yerlerinin, idari bölümlerin olduğu çok güzel bir plan çizildi. Tüm hasta odaları denizi görecek. Bu çerçevede 1 yıl sonra binanın inşaatına başlamayı öngörüyoruz.'' 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu