Esenyurt'ta 11 işçinin öldüğü yangın davasında karar verildi

İstanbul'un Esenyurt'da 2012 yılında bir AVM inşaatında, 11 işçinin bulunduğu çadırın yanması sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili 15 sanığın tutuksuz yargılandığı davada karar belli oldu.

Gündem 08.10.2021, 16:35
Esenyurt'ta 11 işçinin öldüğü yangın davasında karar verildi

Mahkeme heyeti Kaldem İnşaat'ın hissedarı Mehmet Altun, şirketin ortakları Abdullah Altun ile Kadir Altun'un 'Birden fazla kişiyi bilinçli taksirle öldürme' suçundan ayrı ayrı 14 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verirken elektrik teknikeri Şaban Bakırcı'nın da aynı suçtan 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

DHA'da yer alan habere göre diğer sanıklar Hikmet Tezcan, Hakan Mintaş, Yalçın Arıcı, Ahmet Selahattin Şakarcan, Çoşkun Yılmaz, Orhun Kartal da aynı suçtan ayrı ayrı 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Çıkan yangında oğlunu kaybeden Ayşe Kıyak ve ağabeyini kaybeden Sebahattin Yağal karardan memnun olduklarını dile getirdi.

© Fotoğraf / Esenyurt'ta AVM inşaatında 11 işçinin hayatını kaybettiği çadır

İNŞAATIN ORTAKLARINA 10 YIL HAPİS CEZASI

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce 6 sanığın beraatine ve sanıklar Kaldem İnşaat'ın ortakları Mehmet Altun, Abdullah Altun, Kadir Altun ve elektrik teknikeri Şaban Bakırcı için 10 yıl hapis cezası vermişti.

Yargıtay 12. Ceza Dairesi bu kararı cezalar yönünden bozarken, beraatler yönünden onamıştı. Görülen yeni davada dosya kapsamında 7 kişi hakkında "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma" suçundan ek iddianame düzenlenmişti.
 

Yorumlar (0)
15
açık