Esenyurt'ta 'çöp' skandalı: Belediye kulaklarını tıkadı

İstanbul Esenyurt'ta yerleşim bölgesine yapılan 'çöp toplama merkezi' vatandaşları isyan ettirdi. Oluşan kokudan dolayı camlarını açamayacak hale gelen vatandaşlar, gerekli birimlere yaptıkları şikayetlere geri dönüşler olmadığını belirtti. Belediyeye birçok defa müracaat ettiklerini belirten Selahaddin Eyyubi mahalle muhtarı İlhan Aydemir ise herhangi bir sonuç alınamadığını kaydetti.

Gündem 12.01.2022, 13:23 12.01.2022, 13:34
Esenyurt'ta 'çöp' skandalı: Belediye kulaklarını tıkadı

Yaklaşık 1.5 milyonluk nüfusuyla İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden olan Esenyurt'ta bu defa 'çöp' krizi ortaya çıktı.

YAZ AYLARINDA CAMLARI BİLE AÇAMIYORLAR

Selahaddin Eyyubi Mahallesi'ne 2019'da taşınan çöp toplama merkezi, vatandaşları isyan ettirdi. Belediye, mezarlık, park ve okulun hemen bitişiğine yapılan toplama merkezi yüzünden özellikle yaz aylarında kokudan ve sineklerden duramayan vatandaşlar hava almak için bile camlarını açamıyor.

MUHTAR AYDEMİR: BAŞKANA SORDUK ÇARE ÇIKMADI

Durumdan muzdarip olduklarını ve belediyeye birçok defa şikayet dilekçesi gönderdiklerini kaydeden Selahaddin Eyyubi mahalle muhtarı İlhan Aydemir, "Başvurmamız gereken her yere başvurduk. Cimer dahil bütün birimlere başvurduk. Her gün mahalleli toplu olarak bana şikayete geliyor. Bir sonuç alamadık. Çok şikayetçiyiz. Çok yüksek bir koku var. Koku mahalleyi sardı. Bütün hayvanlar buraya toplandı. Yaz aylarında sıcaklıkla beraber sinekler de oluşacak. Sağlık sorunları oluşacak. Belediye Başkanımıza söyledik, bir sonuç çıkmadı. Bu çöp toplama merkezinden birileri fayda mı sağlıyor? Yerleşim yerinde böyle bir tesis olur mu?" dedi.

POLEMİKHABER.COM / KADİR KAPLAN

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu