Eski İçişleri Bakanı Tantan'dan Bahçeli'ye tepki

Sedat Peker'in videolarındaki iddialarının ardından birçok tartışma konusu yaşanırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek çıkan MHP lideri Bahçeli'ye eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'dan tepki geldi. Tantan, "MHP liderinin söylemleri kendisini bağlıyor. Bu söylemle bir hamle yaptığı yok. Sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor" dedi.

Gündem 08.07.2021, 10:50
Eski İçişleri Bakanı Tantan'dan Bahçeli'ye tepki

Muhalefetin tepkisini çeken Bahçeli'nin açıklamalarına bir eleştiri de eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'dan geldi.

Tantan, MHP liderinin açıklamalarını ve Soylu'ya yönelik iddiaları Cumhuriyet'e değerlendirdi. MHP'nin Soylu'ya yönelik desteği ve Bahçeli'nin açıklamalarına yönelik konuşan Tantan, "MHP liderinin söylemleri kendisini bağlıyor. Bu söylemle bir hamle yaptığı yok. Sadece kendi tutsaklığını ifade ediyor" ifadelerini kullandı.

MHP'nin Soylu'ya desteğinin Cumhur İttifakı'nda bir gerilime neden olup olmayacağını değerlendiren Tantan, "MHP'nin Soylu'ya desteğinin olup olmadığı belli değil. MHP'ye oy veren seçmenin bakışı, kabulü ve desteği önemli. Geçmişten bugüne kadarki söylemlerine, davranışlarına bakıldığı zaman MHP siyasetçileri inandırıcılıklarını yitirmiş vaziyetteler. MHP siyasetinin halk nezdinde inandırıcılığını yitirdiği de gözüküyor" diye konuştu.

Ortaya atılan iddiaların gerçekliği kanıtlanırsa hukukun devreye girip girmeyeceğine değinen Tantan, "Er veya geç Türkiye kendi kimlikli karakterli siyasi oluşumuyla iktidar olacaktır. Son yıllarda kiri ve kimliksiz, kendi çıkarlarını önde tutan, ülke kaynaklarını kendi çıkarlarına göre kullanan ve örgütlü suçun derebeylerin hakimiyetinden muhakkak kurtulacaktır. Bu iktidarın sahibi olan bu milletin evlatları, yeni bir modern hukuk devlerinin alt yapısını 3 temel ayağını (özgürlük, adalet, güvenlik) oluştururken; bir şekilde de ülkenin soyulmasından, insanlarının fakirleştirilmesinden, zenginleşen siyasetçi, bürokrat, yer altına hakim olan mafyamsı tiplerin adalete teslim edilmesine ve bütün kazanımlarının adalet zemininde el koyularak hazineye aktarılmasını sağlayacaklar. Dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar oradan getirilerek Türk milletine ve Türk adaletine hesap verecekler" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık