Fahrettin Altun’dan ‘MİT krizi’ paylaşımı: Hedef Erdoğan’dı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması nedeniyle başlayan MİT krizinin 7. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Altun, “MİT Krizi'nin en önemli hedefi Erdoğan'ın ta kendisidir” dedi.

Gündem 07.02.2021, 11:13
Fahrettin Altun’dan ‘MİT krizi’ paylaşımı: Hedef Erdoğan’dı

Altun , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün, siyasi tarihimizin kayıtlarına “7 Şubat MİT Krizi” olarak düşen kumpasın 9. yıl dönümü. FETÖ, MİT müsteşarımızı ve üst düzey MİT yetkililerimizi yürütmekte oldukları asli görevlerinden dolayı yargılamaya çalışarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni hedef almıştır. İstihbarat kurumları devletlerin güvenlik politikalarıyla ilgili birçok gizli görevi istihbaratın kendisine has kurallarıyla ifa eder. Bu anlamda hükümetin emrinde görev icra eden MİT’in faaliyetlerini hedef almak aslında bağımsız Türkiye’yi ve devletimizi hedef almak demekti. Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak uluslararası alanda hızlı bir yükselişe geçtiği, devletimizin istikametinin yalnızca Ankara’dan belirlenmeye çalışıldığı bir dönemde gerçekleşen bu kumpasın en önemli hedefi, milletimizin hizmetinde olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ta kendisidir." düşüncesini dile getirdi.

Altun, "FETÖ’nün yargı içindeki örgüt elemanlarıyla başlattığı bu kumpas yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ve kararlı duruşuyla bertaraf edildi. Liderimiz, aziz milletimizden aldığı güçle, devletimizi ve milletimizi bu cendereden çıkardı. Cumhurbaşkanımızın yalnızca aziz milletimizle birlikte yürüttüğü kutlu mücadele, Gezi kalkışmasını, 17/25 kumpaslarını ve 15 Temmuz darbe girişimini de akamete uğratmıştır. Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bundan sonra da her türlü hain girişimi bertaraf edecektir." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)
16
açık