FETÖ'nün Dışişleri Bakanlığındaki 'La Casa De Papel' oyunu ortaya çıktı

Ankara'daki FETÖ soruşturmasında Dışişleri Bakanlığı'nda üst düzey görevli 53 kişi ve bir 'mahrem imam' ByLock kullanıcısının 'La Casa de Papel' dizisindeki gibi şehir ismi kullandıkları deşifre edildi.

Gündem 14.11.2021, 18:08 14.11.2021, 18:28
FETÖ'nün Dışişleri Bakanlığındaki 'La Casa De Papel' oyunu ortaya çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ByLock Çalışma Grubu tarafından yapılan analizlerde “429945” ID numaralı ByLock hattının Dışişleri Bakanlığı'nda aktif görev yaptığı öğrenilen A.U.’ya ait olduğu tespit edildi.

İlk incelemeye göre gruptaki 5 ByLock hattının kime ait olduğu tespit edildi ancak geriye kalan 49 kullanıcının gerçek kimliklerine ulaşılamadı.

DEŞİFRE EDİLDİ

T24'te yer alan habere göre Uzmanlar, kullanıcıların “La Casa de Papel” dizisindeki karakterler gibi isim yerine ülke başkentleri ve en meşhur şehirlerin isimlerini kullandığını tespit etti. Elde edilen bilgilerle Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapılırken, kısa süre içinde “Pazarlamacılar” grubundaki ByLock kullanıcıları tek tek tespit edildi.

Ortaya çıkarılan ByLock kullanıcıları arasında “ataşe”, “başkatip”, “daimi temsilcilik müsteşarı”, ve “katip” gibi meslek grubundan isimler yer alırken, Ankara merkezli operasyonlarda yakalanan ByLock kullanıcıları hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan işlem yapıldı.

Yorumlar (0)
11
az bulutlu