FETÖ tehlikesini yıllar önce anlatmıştı

Tarihçi ve Yazar Necip Hablemitoğlu’nun katilinin yakalanmasının ardından yıllar önce Fethullah Gülen konusunda yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

Gündem 27.01.2022, 15:12
FETÖ tehlikesini yıllar önce anlatmıştı

18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu, FETÖ tehlikesini öngören ve Fethullah Gülen’in terör örgütü lideri olduğunu ilk olarak ifade eden isimdi.

‘FETÖ MİLİTAN YETİŞTİRİYOR’

1999 yılında katıldığı 32. Gün Programı’nda; Fethullah Gülen’in aslında bir terör örgütü lideri olduğunu, FETÖ’nün din devleti amacı taşıdığını, devleti ele geçirmek için militanlar yetiştirdiğini ilk kez tespit ve ifade eden Hablemitoğlu, suikasta uğramadan önce Gülen ve örgütünü anlatan Köstebek adlı kitabını bitirmek üzereydi. 

HABLEMİTOĞLU KAYNAK GÖSTERİLDİ

Fethullah Gülen’in yargılandığı 2001 tarihinde yargılamanın sürdüğü Ankara 2 nolu DGM’ye DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel ek deliller sunmuştu. Yüksel, delillerin kaynağı olarak o tarihlerde Ankara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Hablemitoğlu’nun “Etki Ajanları-Nüfuz Casusları ve Fethullahçılar” adlı raporu göstermişti. Raporda Gülen Hareketi’nin CIA ile bağlantısı deşifre ediliyordu. 

Yorumlar (0)
22
açık