Flaş Soylu iddiası: Cesaret edemez

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulunan Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. 

Gündem 07.02.2022, 07:24
Flaş Soylu iddiası: Cesaret edemez

Kemal Özkiraz, son zamanlarda kulislerde kunuşulan 'Soylu, AK Parti'den ayrılarak yeni bir parti kuracak' iddialarına ilişkin konuştu.

SOYLU AK PARTİ'DEN AYRILACAK MI?

Kemal Özkiraz, Süleyman Soylu'nun AK Parti'den ayrılmasına ilişkin olarak dikkat çeken yorumda bulundu. Özkiraz, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarda olduğu sürece Soylu'nun böyle bir adım atamayacağını ifade etti. Özkiraz, "Soylu parti kurmaya cesaret edemez" dedi. Özkiraz, ayrıca eski başbakanlardan Tansu Çiller'in de parti kurma girişiminde bulunamayacağını ifade etti.

KORAY AYDIN DA YALANLAMIŞTI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Çiller'in parti kuracağı iddialarına ilişkin Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, ''Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller'in de itibarı yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz. Ben bu konuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim ama iyi bir rakam olur, ekside" demişti.


 

Yorumlar (0)
22
açık