Flash TV’nin acı günü

Baş ağrısı şikayetiyle geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan Flash TV'nin kurucusu, Bursalı iş adamı Ömer Ziya Göktuğ bu sabah yaşamını yitirdi.

Gündem 19.01.2022, 11:41 19.01.2022, 12:05
Flash TV’nin acı günü

Geçen hafta şiddetli baş ağrısı nedeniyle hastaneye başvuran 69 yaşındaki Ömer Ziya Göktuğ, yapılan tedavinin ardından başağrısı geçmeyince İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir haftadır tedavi gören ve herhangi bir sağlık sorununun olmadığı belirtilen Bursalı iş adamının bu sabah saat 09.30’da hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Ömer Ziya Göktuğ’un ani ölümü yakınlarını ve çalışanlarını derinden sarsarken, cenazesinin yarın Ulu Cami’de öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceği bildirildi.

ÖMER ZİYA GÖKTUĞ KİMDİR?

1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Göktuğ, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1979 yılında Bursa’da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi. 1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü. 1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa’nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza’yı inşa etti. 1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye’nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV’yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul’a taşındı.

Yorumlar (0)
16
açık