Gaziantep Valisi Gül'den tepki çeken açıklama: Bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız

Gaziantep Valisi Davut Gül, Konya'da görevi başında öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya cinayetinin "sağlıkta şiddet" olarak açıklanamayacağını söyledi. Vali Gül'ün açıklaması sosyal medyada tepki çekti.

Gündem 07.07.2022, 12:00 07.07.2022, 12:20
Gaziantep Valisi Gül'den tepki çeken açıklama: Bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız

Konya'da, Şehir Hastanesi'nde annesini 1 ay önce kalp krizinden kaybeden Hacı Mehmet Akçay, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Saldırgan, ardından aynı tabancayla kafasına ateş ederek hayatına son verdi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Karakaya’nın Konya Şehir Hastanesi’nde görevi başında uğradığı silahlı saldırı ile yaşamını yitirmesinin ardından 2 gün boyunca iş bırakma kararı aldı. 

VALİDEN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili bir açıklama da Gaziantep Valisi Davut Gül'den geldi. Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, doktor cinayetinin "sağlıkta şiddet" olarak açıklanamayacağını söyledi.

"Bugün bir hekimimiz menfur bir saldırıyla hayatını kaybetti. Nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı,herkesin mevzi kazanma derdinde olması! Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız.." ifadelerini kullanan Gül'ün paylaşımı tepki çekti. 

TEPKİ YAĞDI

Çok sayıda kişi, "Siz korumalarınız ve zırhlı araçlarınızla şiddetten muaf iken bizi nasıl teselli edeceksiniz?", "Sayın vali hangi şiddet olayında doktorun yanına gittiniz?", "Sağlıkta şiddet değilse nedir?" yorumları yaptı. 
 

Yorumlar (0)
26
az bulutlu