'Gezi İmamı'ndan çarpıcı açıklama: Eylem baştan sona bir direniştir!

Gezi Parkı eylemleri sırasında 'Gezi İmamı' olarak adlandırılan İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Polemik TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gezi eylemlerinin ilk 3 gününden sonrasının manipülasyon olduğu iddialarını reddeden Eliaçık, "Gezi, baştan sona bir direnişti" dedi.

Gündem 28.04.2022, 10:33 28.04.2022, 11:22
'Gezi İmamı'ndan çarpıcı açıklama: Eylem baştan sona bir direniştir!

Polemik TV'den Aykut Metehan'a konuk olan İhsan Eliaçık, Gezi kararlarını değerlendirdi. Verilen kararların hukuki olmadığını savunan Eliaçık, "Bu kararlar tamamen siyasidir, eninde sonunda Kavala da diğer mağdurlar da beraat alacak" dedi. 

'BEDENİNİ ARAYAN BİR RUHTUR'

"Gezi'yi yargılamak suya yazı yazmak gibidir. Boşa uğraşılan ve sonuç elde edemeyeceğiniz bir çabadır"

'BAŞTAN SONA BİR DİRENİŞTİR'

"Gezi'nin ilk 3 günü masum, gerisi manipülasyon diyorlar. Bunlar yalan. İlk gün neyse son gün de aynı şeyleri hissettik. Gezi baştan sona bir direniştir"

'CUMA NAMAZI KILINCA FELEKLERİ ŞAŞTI'

"Gezicileri din düşmanlığı, din karşıtlığıyla suçluyorlardı. Bir cuma günü orada spontane bir cemaat oluştu ve cuma namazı kıldık. Biz cuma namazı kılınca bunların felekleri şaştı. Çünkü oluşturmaya çalıştıkları algı çöktü"

'GEZİYİ KÖTÜ GÖSTERMEK İÇİN DEVLET OYUNLAR OYNADI'

"Camiye ayakkabıyla girildi, camide bira içildi dediler. Başörtülü kadına küfür ettiler, üzerine idrarlarını yaptılar dediler. O gün çıkıp bunlar palavradır, yalandır, algıdır dedim. Dönemin bakanları meydan meydan çıkıp 'elimizde videolar' var dediler. O videoları gösteremediler. Bunların hepsi yalandır, iftiradır. Ama bütün manüpülasyonların algısı çökmüştür"

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu