Görülmemiş olay: Evlerinin altında kış uykusuna yatmış 5 ayı bulundu 

ABD’nin California eyaletinde yaşayan bir aile, kışı, duydukları tuhaf sesler sebebiyle evlerinin altını kontrol etti. Gördükleri karşısında şok olan aile, evlerinin altında kış uykusuna yatmış 5 ayı buldu. 

Gündem 25.04.2022, 14:35
Görülmemiş olay: Evlerinin altında kış uykusuna yatmış 5 ayı bulundu 

Ayıların habitatını korumak ve eyaletteki Tahoe Gölü havzası bölgesinde sıkıntı çeken ayılara yardım etmek için çalışan Bear League çevre grubu, ailenin yaşadığı şaşırtıcı olayı aktardı.

Sosyal medyada yayınladıkları gönderide, grup, bir anne ayının, kendi yavrularından üçü ve bir başka ayıyla birlikte kışı bir evin altındaki daracık alanda nasıl uyuduğunu anlattı. 

‘HAYALİ SESLER DUYUYORSUNUZ’

Paylaşımda, “İnsanların yaşadığı bir evdi ve bazı tuhaf gürleme, horlama benzeri sesler duyduklarını düşündüler, ancak mantıklı gelmediği için görmezden geldiler ve komşular hiçbir şey duymadıklarını ve ev sakinlerinin seslerin hayali olduğunu söyledi. Ayı ailesi uyandıktan ve dışarı çıkmaya hazırlandıktan sonra evin sakinleri ayıları keşfetti” şeklinde kaydedildi. 

İsmini vermeyen sakinler, kendileri ve ayılar zarar görmeden çevre grubunu arayarak yardım istedi. Ardından ayılar sağlıklı bir şekilde ormana götürüldü. (Guardian)  

Yorumlar (0)
16
açık