Gül'den sonra 'istifa' yağmuru: Sırada 4 bakan daha var

Adalet Bakanlığı görevini Bekir Bozdağ'a devreden Abdulhamit Gül'ün ardından AK Parti kulislerinde 4 bakanın daha "görevden alınacağı" konuşuluyor.

Gündem 30.01.2022, 09:13 30.01.2022, 09:50
Gül'den sonra 'istifa' yağmuru: Sırada 4 bakan daha var

Adalet Bakanlığı’ndan ‘görevinden affını’ isteyen Abdulhamit Gül’ün yerine Cumhurbaşkanlığı kararı ile Bekir Bozdağ atandı. AK Parti kulislerinde dört bakanın daha “görevden alınacağı" konuşuluyor.

PEYDERPEY DEĞİŞİKLİK

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, "Gül’ün görevden azli ile birlikte, yeniden gözler olası kabine değişikliğine çevrildi. Erdoğan’ın, 'birden kabine değişikliğine gitmeyeceği, aynı Lütfi Elvan ve Gül gibi isimlerde olduğu gibi, peyderpey kabinede değişiklik yapacağı' da dillendiriliyor.

GÜL'DEN SONRA 4 İSİM DAHA

Gül’ün ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de “görevden alınacağı” konuşuluyor. Burada en dikkat çeken ismin ise Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor. Kulislerde, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 'Çavuşoğlu’nun yerine gelebileceği' ileri sürülürken, Erdoğan’ın Bekir Pakdemirli’ye de orman yangınları sırasında Türk Hava Kurumu uçaklarıyla ilgili tartışmalarda “pasif kaldığı” gerekçesiyle 'kızgın olduğu' dile getiriliyor." ifadesi kullanıldı. 

Yorumlar (0)
19
açık