Gündemi sarsan iddia: Lütfi Elvan istifa etti!

Ekonomide olağanüstü dalgalanma yaşanmaya devam ederken sessizliğini koruyan Ekonomi Bakanı Lütfi Elvan'ın istifa ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Avrasya Araştırma'nın Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bakan Elvan'ın istifa isteğini ilettiğini ve Erdoğan'ın da, "değerlendirelim" dediğini öne sürdü.

Gündem 24.10.2021, 09:52 24.10.2021, 10:54
Gündemi sarsan iddia: Lütfi Elvan istifa etti!

Son dönemde ekonomide alınan kararlar ve olağanüstü dalgalanmanın Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı rahatsız ettiği belirtildi.

Ancak tüm bu yaşananlara karşın ortalarda görünmeyen Elvan'ın istifa ettiği kulisleri bomba etkisi yaratırken Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Youtube canlı yayınında aynı minvalde açıklama geldi.

'BİRKAÇ GÜN SONRA DUYURULACAK'

"Size bir haber vereyim" diyen Özkiraz, "Bu aralar hiç görünmeyen silik bir bakanı istifa etti. İstifası da kabul edildi. Birkaç gün sonra duyurulacak. Hatta yerine gelecek kişinin de kim olduğunu biliyorum. O yüzden teyit edersem size duyuracağım" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN 'DEĞERLENDİRELİM' DEDİ'

Sosyal medya hesabından ilgili videosunu paylaşan Özkiraz, "Son dakika kulisi: Lütfü Elvan istifa isteğini 2. kez iletti, Erdoğan "değerlendirelim" dedi. Elvan'ın yerine gelecek bakan Nebati. Detaylar yayında" notuyla paylaştı.

Öte yandan Bakan Elvan'ın istifa talebinin kabulü hâlinde, dolar kurunun beklenenin çok üstünde bir kur artışının olabileceği kaygılarından dolayı istifanın şimdilik kabul edilmeyeceği de iddialar arasında.

Yorumlar (0)
14
az bulutlu