Hafter''in ''Savaşa hazır olun'' tehdidine Türkiye''den yanıt: Herhangi bir saldırı girişiminde...

Hafter''in ''Savaşa hazır olun'' tehdidine Türkiye''den yanıt! Libya''da Hafter''in Türkiye''yi tehdit açıklamasının ardından bölgeye giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hafter''e sert yanıt verdi.

Gündem 27.12.2020, 12:47 27.12.2020, 12:47
Hafter''in ''Savaşa hazır olun'' tehdidine Türkiye''den yanıt: Herhangi bir saldırı girişiminde...

Akar, "Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir" sözleriyle tehdit karşısında net duruşunu ortaya koydu.

HAFTER TEHDİT ETMİŞTİ

Libya'nın kurtuluşunun 69. yıl dönümünde konuşan Hafter, "Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum" demişti.

Hafter

''BÖYLE BİR HAREKET YAPTIKTAN SONRA KAÇACAK YER BULAMAZLAR''

Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile resmi ziyarette bulunduğu Libya'da görevli Mehmetçik ile de bir araya geldi.

Akar, Darbeci Hafter'in Türkiye ve TSK aleyhindeki sözlerine ilişkin, "Bu savaş suçlusu, cani yani katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki Türk unsurlarına yapılacak herhangi bir saldırı girişiminde katil Hafter unsurları her yerde meşru hedef olarak görülecektir. Böyle bir hareketi yaptıktan sonra kaçacak yer bulamazlar. Dolayısıyla herkes aklını başına toplasın" dedi.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu