Hafter''in tehdit hadsizliğinin ardından Akar''dan Libya''ya kritik ziyaret!

Hafter''in tehdit hadsizliğinin ardından Akar''dan Libya''ya kritik ziyaret! Geçtiğimiz günlerde Halife Hafter''in Türkiye''ye yönelik tehdit açıklamasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyet, Libya''ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada kritik temaslarda bulunan heyetin UUH Başkanlık Konseyi Başkanı Sarraj''la görüşmemesi ise bir önemli not olarak kaldı.

Gündem 27.12.2020, 08:54 27.12.2020, 08:54
Hafter''in tehdit hadsizliğinin ardından Akar''dan Libya''ya kritik ziyaret!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları dün Trablus’a kritik bir ziyaret gerçekleştirdi.

© DHA / Hafter

TEHDİT AÇIKLAMASINDAN SONRA ZİYARET YAPILDI

Ziyaret, Halife Hafter'in geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulunmasının ardından gerçekleşti.

Cumhuriyet'in haberine göre, Trablus’ta Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halit Meşri’nin yanı sıra UUH içişleri ve savunma bakanlarıyla bir araya gelen Akar’ın ziyaretiyle Ankara, siyasi görüşmelerin sürdüğü Libya’da UUH’ye desteğini yineledi.

HAFTER, TÜRKİYE'YE YÖNELİK TEHDİTLERİNİ SÜRDÜRMÜŞTÜ

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Libya'nın bağımsızlık günü kutlamalarında ülke geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunurken Bingazi'de konuşma yapan Hafter Türkiye'ye yönelik tehditlerini devam ettirmişti.

© DHA / Al-Sarraj ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

TÜRKİYE'DEN KARARLILIK MESAJI

Ankara da yaptığı bu ziyaretle, Hafter'in güçlerine karşı Trablus'un yanında olduğunu güçlü bir kararlılıkla dile getirmiş oldu.

Akar ve komuta kademesinin ekim ayında görevi bırakacağını açıklayan ancak bu kararından vazgeçen UUH Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Sarraj ile bir araya gelmemesi dikkat çekti.

Yorumlar (0)
26
açık