Hatay'a gideceğini söylemişti... Ümit Özdağ'a yasak!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Hatay girişinde polis ve jandarma ekipleri tarafından şehre alınmadı. "Hatay sınırına mayın döşeyeceğiz" açıklaması nedeniyle kente alınmadığını savunan Özdağ, "Türkiye'deki tüm Zafer Partilileri Hatay'a bekliyorum" dedi.

Gündem 27.06.2022, 12:00 27.06.2022, 12:03
Hatay'a gideceğini söylemişti... Ümit Özdağ'a yasak!

Dün Hatay’a gideceğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında şehre girişi için yasaklama kararı çıkarıldı. Bugün sabah saatlerinde Ümit Özdağ ve ekibinin şehre girilmesine izin verilmedi.

Bir benzinlikte bekletilen ve sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdağ'ın ifadeleri şu şekilde:

“Hatay'a yoldayız. Jandarma ve polis Erzin'de yolu kesmiş. Hatay valiliği 4 gün bütün etkinlikleri iptal etmiş. Zafer Partisi'nin Hatay'a girmesini yasaklamış. 700 bin Suriyelinin yaşadığı Hatay'a Zafer Partisi giremeyecekmiş.”

KENTE ALINMADI

Adana'da dün partisinin 1’inci Olağan Adana İl Kongresi’ne katılan Ümit Özdağ, "Reyhanlı'da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz” demişti.

Özdağ'ın konvoyu, Hatay'ın girişinde durduruldu. Jandarma tarafından yolu kesilen Özdağ'a valilik kararıyla kente girişinin uygun olmadığı bildirildi.

BU HATAY VALİSİNİN AYIBI OLSUN

Özdağ, yasak kararının kaldırılana kadar heyetle beklemeye devam edeceklerini belirterek, “Bütün dünyaya da buradan duyuruyoruz. İçeride 700 bin Suriyeli var. Bunların içinde IŞİD teröristleri var. Bunun içinde El-Kaideci var ve 700 bin Suriyelinin içeride olduğu bir Türk kentine siz Türk parlamenterini sokmuyorsunuz. Bu da Hatay valisinin ayıbı olsun.” dedi.

HATAY’A GİRENE KADAR…

Yakındaki bir akaryakıt istasyonunda beraberindeki heyetle birlikte beklemeye başlayan Özdağ burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Hatay sınırında jandarma tarafından durdurulduk. Hatay Valisi bir açıklama yapmış, diyor ki; ‘ Açlık grevi yapmak, basın açıklaması yapmak, oturma eylemi, stant, çadır kurmak, bildiri dağıtmak, afiş asma ve yazılama yapma 4 Temmuz’a kadar, bugünden itibaren Hatay’da yasakmış. Şimdi biz bunların hiçbirisini yapma niyetiyle gelmedik. Biz sınıra mayın yerleştirmeye geldik.

'KALKIN GELİN BURAYA'

Yasak kapsamında bu yok. Tabi, yerleştireceğimiz mayın da gerçek bir mayın değil. Her ne kadar Süleyman (Soylu) öyle zannetmiş olsa da… Şaka gibi. Türkiye’nin güvenliğinin emanet edildiği kişi sınıra yerleştireceğimiz mayının gerçek olduğunu zannediyor. Bu suç. Biz suç işlemeyiz. Ama siz suçun içindesiniz gırtlağınıza kadar. Buradan hiç bir yere gitmiyoruz. Hatay’a girene kadar bütün Zafer Partililer burada. Türkiye’deki bütün Zafer Partililere de çağrıda bulunuyorum. Kalkın gelin buraya. Hatay Türk yurdudur. 700 bin Suriyelinin yaşadığı yerde biz de sonuna kadar varız."

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu