Hazma Yerlikaya''nın ismini kaldırmak için dava açılacak

Hazma Yerlikaya''nın ismini kaldırmak için dava açılacak Sahte diploma kullanarak üniversiteye gittiği öne sürülen Hamza Yerlikaya''nın Konya ve Sivas''ta bulunan okullardan adının silinmesi için dava açılacak.

Gündem 25.12.2020, 11:37 25.12.2020, 11:37
Hazma Yerlikaya''nın ismini kaldırmak için dava açılacak

SİVAS'TA ORTAOKUL, KONYA'DA LİSE

Yerlikaya'nın memleketi Sivas'ta bulunan bir ortaokul ile Konya'da liseye daha önce adının verildiği ve bunların kaldırılması için Eğitim İş Sendikası tarafından dava açılacağı belirtildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA BAŞVURULACAK

Sözcü'den Sultan Uçar'ın haberine göre, Eğitim İş Sendikası, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, AK Parti eski milletvekili, Vakıfbank yönetim Kurulu üyesi Yerlikaya'nın söz konusu okullardan adının silinmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurma kararı aldı.

''UTANÇ ABİDESİ: ÖĞRENCİLERE DÜRÜSTLÜK AŞILANMAZ''

Sendika ayrıca, bakanlığı söz konusu başvuruyu reddetmesi halinde dava yoluna gidecek.

''Sahte diplomalı birinin adı, gerçek diploma veren okullarda yaşatılamaz'' diyerek konu hakkında konuşan Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, ''Karatay'daki spor lisesi ve Sivas'taki ortaokulun tabelaları bir utanç abidesidir. Öğrencilere doğruluk, dürüstlük, hak ve adalet böyle aşılanamaz. Bakanlığa başvurup, Yerlikaya'nın adının okullardan silinmesini isteyeceğiz. Dava da açacağız'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
26
açık