HDP'li Gergerlioğlu'ndan 2.tur açıklaması: Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum!

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, muhtemel seçim senaryolarında HDP'nin alacağı tutumun sorulması üzerine aday olursa Mansur Yavaş'ın desteklenmeyeceğini açıkladı. Ayrıca Gergerlioğlu olası bir Erdoğan-Kılıçdaroğlu 2. turunda kendisinin Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini de ekledi.

Gündem 11.08.2022, 13:30 11.08.2022, 14:29
HDP'li Gergerlioğlu'ndan 2.tur açıklaması: Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum!

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioglu, Polemik TV'de Aykut Metehan'ın hazırlayıp sunduğu 'Parantez' programının canlı yayınına konuk oldu. 

HDP Kocaeli Milletvekili Omer Faruk Gergerlioglu, 2023 seçimleri için muhtemel adaylardan birisi olarak konuşulan Ankara Buyuksehir Belediye Baskanı Mansur Yavaş'a destek kapısını kapattı. Gergerlioğlu Yavaş'ın 2. Tura kalması durumunda parti organlarından alınan karar gereğince Mansur Yavaş'ın desteklenmeyeceğini ifade etti. 

'İMAMOĞLU İÇİN KARAR YOK'

Diğer bir muhtemel aday olarak dillendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu hakkında partiden alınan olumlu ya da olumsuz bir karar olmadığını da sözlerine ekledi.

'KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLERİM'

Seçimin 2. tura kalması durumunda muhtemel senaryolardan birisi olan Erdoğan-Kılıçdaroğlu oylamasında kendisinin Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini ifade etti. Ancak bu kararın bir parti kararı olmadığını ve şahsi kanaati olduğunu dile getirdi.

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (0)
20
açık