HDP'li Güzel hakkında karar verildi

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu'nda HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, 'terör örgütü üyesi olma' suçlamasıyla dokunulmazlığının kaldırılmasına, oy çokluğu ile karar verildi.

Gündem 17.02.2022, 17:56 17.02.2022, 18:40
HDP'li Güzel hakkında karar verildi

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması tezkerelerini görüşmek üzere Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt başkanlığında toplandı.

Beyazıt, Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili iki Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ilgili dosyaları ve hazırlık komisyonu raporları olduğunu kaydederek, komisyonun 20 Ocak tarihinde toplandığını ve hazırlık komisyonu kurulduğunu hatırlattı.

GÜZEL'İN SAVUNMASINI MEHMET RÜŞTÜ TİRYAKİ YAPTI

Beyazıt, hazırlık komisyonunun raporunu 8 Şubat tarihinde verdiğini de sözlerine ekleyerek, toplantı gündeminin milletvekillerine gönderildiğini ifade etti. Komisyonda HDP’li Güzel'in savunmasını HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki yaptı.

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yasama dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar aldı. Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin son karar ise TBMM Genel Kurulu'nda alınacak.
 

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu