'HDP'ye bakanlık verilebilir' demişti... Kılıçdaroğlu'ndan Gürsel Tekin açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebileceğine” yönelik açıklamalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Gündem 10.09.2022, 10:16
'HDP'ye bakanlık verilebilir' demişti... Kılıçdaroğlu'ndan Gürsel Tekin açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir canlı yayında "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusuna, "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" dedi.

Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebileceğine” yönelik açıklaması ve son dönemde “6’lı masa kendi içinde kavga ediyor” tartışmalarını da gündeme getirdi.

'YETKİSİ OLMAYAN BİR KONUDA AÇIKLAMA YAPMIŞ'

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, CHP lideri Kılıçdardoğlu, Tekin’in açıklamalarına ilişkin, “Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır” dediği öğrenildi.

'GÜNDEM DEĞİŞTİRME KAYNAKLI YAPILAN HABERLER'

Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya ilişkin tartışmalar hakkında “Bunların hepsi iktidar sıkıştığı için gündem değiştirme kaynaklı yapılan haberler. Bu çabalara su taşımamak gerek. Cumhur’un bize dayattığı gündemi değil, gerçek gündemi konuşmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
14
açık