HDP'li Ayhan Bilgen yeni parti mi kuruyor?

HDP'li Ayhan Bilgen, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla, "Yeni bir parti mi kuruyor?" sorularını akıllara getirdi.

Gündem 18.01.2021, 23:24 19.01.2021, 05:54
HDP'li Ayhan Bilgen yeni parti mi kuruyor?

Tutuklu bulunan Kars eski Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen’den yeni bir siyasi parti sinyali geldi.

Bilgen, Twitter paylaşımında, “Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” dedi.

HDP’ye yönelik Kobani soruşturması kapsamında tutuklanan eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Twitter hesabından partisine yönelik eleştirilerde bulunmuş ve şöyle demişti:

* Bugün itibarıyla HDP, kendi geleceği ve ülkenin geleceğini ittifak stratejilerine endekslenmiş görünmekle birlikte, hiçbir parti kendisiyle açık ittifak yapmayı göze alamamaktadır. HDP, çözüm sürecindeki genişlemeyi kalıcı sanmış ve kişisel başarı olarak yorumlamayı tercih etmiştir. Hem müdahaleden şikâyet edip hem Kandil ve İmralı için pozisyon belirlemeye kalkmak, kendi pozisyonunun gereğini yapamamakla ilgili bir handikaptır.

* Sadece son iki kongre süreci ve aday belirleme süreçlerine kimin, neden, hangi dayatmalarla müdahale ettiğine bakılırsa sorunun tam da benim ‘tersine Türkiyelileşme’ diye tarif ettiğim kişisel hesaplarla bir siyasi mücadeleyi kontrol altında tutma eğiliminden kaynaklandığı görülecektir.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu