İBB Meclisi'nde Tevfik Göksu'nun konuşması gerginliğe yol açtı

İBB Meclisi'nde konuşma yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, ''Şeb-i Arus Töreni’nde Türkçe ezan okunduğu'' iddialarına ilişkin sarf ettiği sözler CHP'li üyelerin tepkisini çekerken mecliste gerginlik ara ara hat safhaya kadar çıktı.

Gündem 12.01.2021, 05:55

Yeni yılın ilk toplantısını yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin ortamı gündem dışı konuşmalarla gergin bir hal aldı.

Kürsüde konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı ve Meclis AK Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu'nun sözleri sonrası AK Partili ve CHP'li üyeler arasında tartışmalar yaşandı.

GÖKSU'NUN SÖZLERİ TEPKİYE YOL AÇTI

Göksu'nun ''Şeb-i Arus Töreni’nde Türkçe ezan okunduğu'' iddialarıyla ilgili CHP'yi, ''CHP zihniyeti yine hortladı. Ezan sesi, Allahuekber, Bismillahirrahmanirrahim sizi niye rahatsız ediyor? Bu millete gerçek yüzünüzü gösterin, bu millete takiyye yapmayın'' diyerek suçlaması tepki aldı.

CHP'Lİ ÜYELERDEN ÇAĞRI

CHP'li üyelerden büyük tepki toplayan Tevfik Göksu konuşmasına devam ederken bazı üyeler ''Provakasyona gelmeyin'' çağrısında da bulundu.

CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ SALONU TERK ETTİ

Masa ve sıralara vurarak tepkilerini dile getiren CHP'li üyeler ile AK Partili meclis üyeleri arasında kısa bir sürtüşmenin de yaşandığı görülürken CHP’li meclis üyeleri Göksu’nun konuşması devam ederken salonu terk etti.

Yorumlar (0)
23
açık