İçişleri Bakanlığı iki belediye başkanını görevden aldı

Rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile belediyenin taşınmazlarını değeri altında satarak kamu zararı oluşturduğu iddia edilen Aksaray Yenikent Belde Belediye Başkanı Mehmet Emin Yumuşak, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Gündem 07.07.2022, 13:01 07.07.2022, 13:31
İçişleri Bakanlığı iki belediye başkanını görevden aldı

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan CHP'li Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile Belediyenin taşınmazlarını değeri altında satarak kamu zararı oluşturduğu iddiasıyla Aksaray Yenikent Belde Belediye Başkanı Mehmet Emin Yumuşak, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

CHP’li Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın eşinin hesaplarında bazı firmalar ile para transferlerinin de soruşturma kapsamında ortaya çıktığı iddia ediliyor.

Soruşturma kapsamında elde edilen bilgi ve belgeler ile bilirkişiler tarafından hazırlanan raporların incelenmesi sonrasında Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen çöp toplama, iş makinesi ve araç kiralama ihalelerinde 10 milyon liralık kamu zararı oluştuğu iddia edildi.

Yorumlar (0)
34
açık