İçişlerinden İBB'ye soruşturma açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne açılan soruşturmaya ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 04.01.2022, 11:26 04.01.2022, 11:44
İçişlerinden İBB'ye soruşturma açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne açılan soruşturma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "8 kişilik bir heyet var söz konusu olan. Bunlar olayın ciddiyeti ile bağdaşmayan olaylar. Yapılan işlemler hukuka tümüyle uygun. Olayın içeriğine bakmakta fayda var." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi için “Terörle iltisaklı personel çalıştırıldığı” iddiasıyla başlattığı özel teftişin ardından gönderilen 4 müfettiş arasında AKP’den milletvekili adayı olan isim çıkmıştı.

Odatv, İBB’de görevlendirilen müfettişlerden Arif Yıldırım’ın 2015 seçimlerinde AKP’den Mersin Milletvekili adayı olduğu bilgisine ulaştı. Arif Yıldırım, AKP’nin Mersin listesine 6’ncı sırada girmişti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, iddialara ilişkin olarak “Her şeyin hukuka uygun olduğu” açıklamasında bulundu.

Çataklı; "8 kişilik bir heyet var söz konusu olan. Bunlar olayın ciddiyeti ile bağdaşmayan olaylar. Yapılan işlemler hukuka tümüyle uygun. Olayın içeriğine bakmakta fayda var." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu