İktidarın sandık planı: Ekonomi olmadı, seçmene ‘terörle mücadele’ anlatılacak

Seçimlere 1 yıldan az bir süre kalırken iktidar kanadı ve ortağı seçim çalışmalarına hız verdi. Ekonomi anlamında seçmenden umduğunu bulamayan iktidar, terörle mücadeleyi anlatacak.

Gündem 15.09.2022, 08:03 15.09.2022, 11:09
İktidarın sandık planı: Ekonomi olmadı, seçmene ‘terörle mücadele’ anlatılacak

2023 seçimleri için çalışmalarını hızlandıran Cumhur İttifakı, ekonomi nedeniyle kendisine mesafeli duran seçmene karşı sahada “terörle mücadele” kozunu kullanacak. Bu kapsamda, bugüne dek yürütülen yurtiçi ve sınır ötesi operasyonlar, AK Parti ve MHP’nin saha çalışmaları kapsamında vatandaşlara anlatılacak. 

Cumhur İttifakı, seçime yönelik saha çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda AK Parti ve MHP’li milletvekilleri sahada yurttaşlarla bire bir buluşmalar gerçekleştiriliyor. Cumhur İttifakı bileşenlerinin 2023 seçimlerindeki stratejisi de belli oldu. İttifak, ekonomi nedeniyle kendisine mesafeli duran seçmene karşı sahada “terörle mücadelede” kozunu kullanacak. İktidarın bugüne dek başta Fırat Kalkanı, Pençe Kaplan, Pençe Kilit, Zeytin Dalı, Barış Pınarı gibi operasyonlar olmak üzere vatandaşlara terörle mücadelede Türkiye’nin elde ettiği kazanımları anlatacak. Bununla birlikte 2023 seçimlerinin “gerek dış politika gerekse terörle mücadele kapsamında Türkiye açısından ne kadar önemli olduğu” vurgusu da yapılacak.

100. YILDA ‘BİTİRME’ HEDEFİ

İktidar kanadı ayrıca sahada vatandaşlara yaptığı temaslarda “terörü tamamen bitirme hedefini” anlatarak operasyonların bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği vurgusunu yapacak. Temel hedefin, cumhuriyetin 100. yılında “ülkedeki terör örgütü ile örgütün hem içeride hem de dışarıda temasını kesmek” olduğu da kaydediliyor. 

'SALGINI ANLATIN'

Öte yandan iktidar kanadı, “seçimleri muhalefetin kazanması halinde gerek yurtiçinde ve dışında yürütülen terörle mücadele operasyonlarının, gerekse dış politikada edinilen kazanımların sekteye uğrayacağı” iddiasını da kullanacak. Ekonomideki gelişmeler içinse iktidar, “özellikle salgınla birlikte tüm dünyada ekonomik krizlerin baş gösterdiği” tezi üzerinden saha çalışmaları yürütecek. Erdoğan’ın, pazartesi günkü AK Parti MKYK toplantısında, “Ekonomi ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalarda atılacak adımlarımız henüz bitmedi. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için iktidar olarak her türlü çabayı göstereceğiz. Bakanlıklar da bu kapsamda çalışmalarına ara vermeden devam edecek” dediği kaydediliyor. 

Yorumlar (0)
19
açık